Korona / KGZ /

szczyt m.n.p.m.

Kowadło - na szlaku - jest oznaczenie

989

Czartowiec - na szlaku - jest oznaczenie

944

Pasieczna poza szlakiem - brak oznaczenia

928

Borówkowa - na szlaku - jest oznaczenie

900

Jawornik Wielki - poza szlakiem - jest oznaczenie

872

Kobyla Kopa - na szlaku - jest oznaczenie

860

Czernik - na szlaku - brak oznaczenia

832

Karpiak - na szlaku - jest oznaczenie

775

Trojak - na szlaku - jest oznaczenie

766

Ptasznik - na szlaku - jest oznaczenie

719

 

popularna

brązowa

srebrna

złota

1

-

5

10

Lista Zdobywców


 

POPULARNA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Anna Franik śląskie
2 Szymon Pierzyna śląskie
3 Stanisław Jachym małopolskie
4 Sławomir Manikowski opolskie
5 Mirosław Surmacz śląskie
6 Stanisław Gębski pomorskie
7 Jan Suchecki dolnośląskie
8 Paweł Śliwiński kujawsko pomorskie
9 Marlena Jarczewska wielkopolskie
10 Kalina Bathis wielkopolskie
11 Sonia Strzelewicz wielkopolskie
12 Łukasz Walczak lubelskie
13 Władysław Suława dolnośląskie
14 Tomasz Warachim dolnośląskie
15 Krzysztof Kulhawiec podlaskie
16 Teresa Konefał mazowieckie
17 Stanisław Konefał mazowieckie
18 Janusz Sadkiewicz dolnośląskie
19 Agnieszka Osmelak zachodniopomorskie
20 Leszek Osmelak zachodniopomorskie
21 Michał Osmelak zachodniopomorskie
22 Marta Osmelak zachodniopomorskie
23 Jacek Samor dolnośląskie
24 Piotr Bogobowicz mazowieckie
25 Andrzej Karpała  śląskie
26 Tomasz Musioł  śląskie
27 Zbigniew Kowalczyk dolnośląskie
28 Piotr Lewandowski lubuskie
29 Anna Bukowska Bogacz małopolskie
30 Stanisław Jachym małopolskie
31 Grzegorz Dudek śląskie
32 Piotr Maćkowski małopolskie
33 Sandra Maćkowska małopolskie
34 Paweł Gogłuska mazowieckie
35 Róża Duda śląskie
36 Zbigniew Duda śląskie
37 Bartosz Buchaniec śląskie
38 Anna Szczupakowska podkarpackie
39 Aneta Konefał mazowieckie
40 Włodzimierz Konefał mazowieckie
41 Oliwia Konefał mazowieckie
42 Paweł Konefał mazowieckie
43 Agnieszka Nwokocha Norwegia
44 Chigozie Nwokocha Norwegia
45 Daria Nwokocha Norwegia
46 Bartosz Nwokocha Norwegia
47 Emil Nwokocha Norwegia
48 Grzegorz Zajączkowski dolnosląskie
49 Marian Rzekiecki dolnośląskie
50 Mateusz Dębiński dolnośląskie
51 Marek Ciesieluk lubelskie
52 Mirosław Dębiński dolnośląskie
53 Andrzej Kusnierz śląskie
54 Mirosława Niemiec śląskie
55 Łukasz Niemiec śląskie
56 Michał Smoczyk lubuskie
57 Michał Stanowski śląskie
58 Wojciech Spiżak zachodniopomorskie
59 Grzegorz Czubaj małopolskie
60 Magdalena Cedro-Czubaj małopolskie
61 Kornelia Milanowska śląskie
62 Adam Milanowski śląskie
63 Edyta Milanowska śląskie
64 Piotr Milanowski śląskie
65 Stanisław Sałata dolnośląskie
66 Przemysław Karczmarek mazowieckie
67 Leszek Wojtowicz dolnośląskie
68 Małgorzata Wojtowicz dolnośląskie
69 Wojciech Spiżak zachodniopomorskie
70 Jakub Spiżak zachodniopomorskie
71 Krzysztof Morawski mazowieckie
72 Daniel Ołota opolskie
73 Katarzyna Rostrygin zachodniopomorskie
74 Maciej Rostrygin zachodniopomorskie
75 Joanna Maryniaczyk wielkopolskie
76 Andrzej Gotszling wielkopolskie
77 Agata Kurkiewicz wielkopolskie
78 Sławomir Szel dolnośląskie
79 Agata Szel dolnosląskie
80 Zuzanna Szel dolnośląskie
81 Malwina Owad opolskie
82 Przemysław Podgórniak śląskie
83 Kazimierz Engler pomorskie
84 Rafał Tomecki mazowieckie
85 Przemysław Surma opolskie
86 Justyna Surma opolskie
87 Mirosław Jędrulok śląskie
88 Andrzej Pawlas śląskie
89 Tymon Matysek świętokrzyskie
90 Joanna Telakowska dolnośląskie
91 Jan Liber małopolskie
92 Lech Mierzwiński dolnośląskie
93 Robert Janik dolnośląskie
94 Urszula Majoch dolnośląskie
95 Jan Majoch dolnośląskie
96 Daniel Jędrzejewski pomorskie
97 Kazimierz Janota śląskie
98 Maciej Nogieć małopolskie
99 Ewa Polańska mazowieckie
100 Dominik Pruss dolnośląskie
101 Filip Niemiec śląskie
102 Sebastian Rompel małopolskie
103 Aldona Rompel małopolskie
104 Sebastian Biełuński dolnośląskie
105 Michał Meyer pomorskie
106 Sylwia Giżycka dolnoślaskie
107 Bartłomiej Kaniecki śląskie
108 Joanna Górska podlaskie
109 Piotr Zajiczek dolnośląskie
110 Anna Targosz Zajiczek dolnośląskie
111 Agata Banaszkiewicz wielkopolskie
112 Aleksandra Tomecka mazowieckie
113 Natalia Tomecka mazowieckie
114 Rafał Jędrzejak wielkopolskie
115 Krzysztof Szumilewicz świętokrzyskie
116 Krzysztof Orłowski śląskie
117 Piotr Kiełkowski śląskie
118 Ewa Kiełkowska śląskie
119 Sławomir Długołęcki świętokrzyskie
120 Agnieszka Długołęcka świętokrzyskie
121 Roman Majewicz kujawsko-pomorskie
122 Jolanta Majewicz kujawsko-pomorskie
123 Katarzyna Świder śląskie
124 Krzysztof Pachołków dolnośląskie
125 Zbigniew Pietrzyk  opolskie
126 Marek Długołęcki małopolskie
127 Tomasz Pełczyński kujawsko-pomorskie
128 Marcin Wójtowicz śląskie
129 Sonia Marczyk łódzkie
130 Aleksander Czech śląskie
131 Joanna Czech śląskie
132 Susanna Szczepańska pomorskie
133 Oskar Kompanowski kujawsko-pomorskie
134 Arkadiusz Szczepański kujawsko-pomorskie
135 Joanna Szczepańska kujawsko-pomorskie
136 Małgorzata Kompanowska kujawsko-pomorskie
137 Grzegorz Kompanowski kujawsko-pomorskie
138 Wojciech Dębak śląskie
139 Barbara Mecha śląskie
140 Marian Mecha śląskie
141 Mirosław Michalik śląskie
142 Stanisław Schneider śląskie
143 Maciej Głów małopolskie
144 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
145 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
146 Adam Kaźmierczak wielkopolskie
147 Andrzej Śmigielski dolnośląskie
148 Paweł Jędrzejewski dolnoślaskie
149 Tomasz Deptuła lubelskie
150 Waldemar Jaworski śląskie
151 Wojciech Łobodziec śląskie
152 Jacek Pokrzywnicki mazowieckie
153 Joanna Pokrzywnicka mazowieckie
154 Antonina Pokrzywnicka mazowieckie
155 Piotr Pokrzywnicki mazowieckie
157 Michał Wachacki małopolskie
158 Magdalena Wachacka małopolskie
159 Sonia Wachacka małopolskie
160 Iwona Kupisińska opolskie
161 Piotr Kaworek opolskie
162 Mirosław Maciąg świętokrzyskie
163    
164    
165    

 


SREBRNA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Stanisław Jachym małopolskie
2 Jan Suchecki dolnośląskie
3 Paweł Śliwiński kujawsko pomorskie
4 Władysław Suława dolnośląskie
5 Janusz Sadkiewicz dolnośląskie
6 Agnieszka Osmelak zachodniopomorskie
7 Leszek Osmelak zachodniopomorskie
8 Michał Osmelak zachodniopomorskie
9 Marta Osmelak zachodniopomorskie
10 Jacek Samor dolnośląskie
11 Zbigniew Kowalczyk dolnośląskie
12 Anna Bukowska Bogacz małopolskie
13 Stanisław Jachym małopolskie
14 Teresa Konefał mazowieckie
15 Stanisław Konefał mazowieckie
16 Aneta Konefał mazowieckie
17 Włodzimierz Konefał mazowieckie
18 Oliwia Konefał mazowieckie
19 Paweł Konefał mazowieckie
20 Agnieszka Nwokocha Norwegia
21 Chigozie Nwokocha Norwegia
22 Daria Nwokocha  Norwegia
23 Bartosz Nwokocha Norwegia
24 Emil Nwokocha  Norwegia
25 Marian Rzekiecki dolnośląskie
26 Krzysztof Kulhawiec podlaskie
27 Grzegorz Czubaj małopolskie
28 Magdalena Cedro-Czubaj małopolskie
29 Stanisław Sałata dolnośląskie
30 Leszek Wojtowicz dolnośląskie
31 Małgorzata Wojtowicz dolnośląskie
33 Joanna Telakowska dolnośląskie
34 Robert Janik dolnośląskie
35 Urszula Majoch dolnośląskie
36 Jan Majoch dolnośląskie
37 Daniel Jędrzejewski pomorskie
38 Sebastian Biełuński dolnośląskie
39 Michał Meyer pomorskie
40 Joanna Górska podlaskie
41 Filip Niemiec śląskie
42 Mirosława Niemiec śląskie
43 Łukasz Niemiec śląskie
44 Lech Mierzwiński dolnośląskie
45 Roman Majewicz kujawsko-pomorskie
46 Jolanta Majewicz kujawsko-pomorskie
47 Krzysztof Pachołków dolnośląskie
48 Zbigniew Pietrzyk  opolskie
49 Sonia Marczyk łódzkie
50 Mirosław Michalik śląskie
51 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
52 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
53 Adam Kaźmierczak wielkopolskie
54 Tomasz Deptuła lubelskie
55 Wojciech Dębak śląskie
56 Dominik Pruss dolnośląskie
57 Waldemar Jaworski śląskie
58 Sławomir Manikowski opolskie
59 Maciej Nogieć małopolskie
60 Stanisław Schneider śląskie
61 Rafał Jędrzejak wielkopolskie
62 Kazimierz Engler pomorskie
63 Jacek Pokrzywnicki mazowieckie
64 Joanna Pokrzywnicka mazowieckie
65 Piotr Pokrzywnicki mazowieckie
66 Mirosław Maciąg świętokrzyskie
67    
68    
69    
70    

 

ZŁOTA

 

Numer Odznaki Imię i Nazwisko Województwo
1 Stanisław Jachym  małopolskie
2 Paweł Śliwiński kujawsko pomorskie
3 Władysław Suława dolnośląskie
4 Jan Suchecki dolnośląskie
5 Janusz Sadkiewicz dolnośląskie
6 Jacek Samor dolnośląskie
7 Zbigniew Kowalczyk dolnośląskie
8 Teresa Konefał mazowieckie
9 Stanisław Konefał mazowieckie
10 Aneta Konefał mazowieckie
11 Włodzimierz Konefał mazowieckie
12 Oliwia Konefał mazowieckie
13 Paweł Konefał mazowieckie
14 Agnieszka Nwokocha Norwegia
15 Chigozie Nwokocha Norwegia
16 Daria Nwokocha  Norwegia
17 Bartosz Nwokocha Norwegia
18 Emil Nwokocha Norwegia
19 Marian Rzekiecki dolnośląskie
20 Krzysztof Kulhawiec podlaskie
21 Stanisław Jachym małopolskie
22 Anna Bukowska Bogacz małopolskie
23 Stanisław Sałata dolnośląskie
24 Urszula Majoch dolnośląskie
25 Jan Majoch dolnośląskie
26 Daniel Jędrzejewski pomorskie
27 Sebastian Biełuński dolnośląskie
28 Michał Meyer pomorskie
29 Joanna Górska podlaskie
30 Filip Niemiec śląskie
31 Mirosława Niemiec śląskie
32 Łukasz Niemiec śląskie
33 Krzysztof Pachołków dolnośląskie
34 Zbigniew Pietrzyk  opolskie
35 Mirosław Michalik śląskie
36 Aleksandra Kaźmierczak wielkopolskie
37 Mariusz Horosiewicz wielkopolskie
38 Adam Kaźmierczak wielkopolskie
39 Tomasz Deptuła lubelskie
40 Waldemar Jaworski śląskie
41 Sławomir Manikowski opolskie
42 Lech Mierzwiński dolnośląskie
43 Kazimierz Engler pomorskie
44 Robert Janik dolnośląskie
45 Mirosław Maciąg świętokrzyskie
46    
47    
48    
49    
50    

Galeria Zdjęć


Sklep internetowy z odzieżą sportową
Producent i Dystrybutor odzieży dedykowanej klubowi KZKG RP 

 https://visionwearsport.pl/kategoria/kzkg-rp
 


Popularna KGZ po zdobyciu 1 szczytu z listy


Srebrna KGZ po zdobyciu 5 szczytów z listy


Złota KGZ po zdobyciu 10 szczytów z listy

Mapa

KORONĘ GÓR ZŁOTYCH ZDOBYWAMY Z MAPAMI:

 

LOKALIZACJA SZCZYTÓW NA MAPIE TURYSTYCZNEJ:

LOKALIZACJA SZCZYTÓW NA MAPIE GOOGLE:

https://drive.google.com/open?id=1W-za-ldn6-nhwSYeO_5Bfy3V-JohD1Fv&usp=sharing

 

OPISY TRAS

Kowadło

Blog MaNa w Podróży : http://manawpodrozy.pl/na-kowadlo-najwyzszy-szczyt-gor-zlotych/

Blog Świat Martityhttp://mojeszlaki.pl/kowadlo-i-czernica/

Blog Podróże Pana Szpaka: https://www.podrozepanaszpaka.pl/2018/01/kowadlo-gory-zlote-rudawiec-gory-bialskie.html

Czartowiec

Blog MaNa w Podróży : http://manawpodrozy.pl/czartowiec-i-spicak-trekking-po-gorach-zlotych/

Blog Moje Szlaki: http://mojeszlaki.pl/kowadlo-i-czernica/ 

Pasieczna

Blog Świat Martity: http://mojeszlaki.pl/rudawiec-postawna/

Borówkowa

Blog MaNa w Podróży: http://manawpodrozy.pl/gory-zlote-borowkowa-z-przeleczy-ladeckiej/

Blog MaNa w Podrózy : http://manawpodrozy.pl/borowkowa-gora-z-horni-hostice-relacja-z-wycieczki/

Blog Świat Martity: http://mojeszlaki.pl/gory-zlote-cz-1/

Jawornik Wielki

Blog MaNa w Podróży : http://manawpodrozy.pl/jawornik-wielki-ze-zlotego-stoku/

Blog Świat Martity: http://mojeszlaki.pl/jawornik-wielki/

Blog MaNa w Podróży : https://manawpodrozy.pl/gory-zlote-jawornik-wielki-872-m-n-p-m-zima-w-gory-z-dzieckiem/

Kobyla Kopa

Blog Świat Martity : https://mojeszlaki.pl/gory-zlote-cz-2/

Czernik

Blog Świat Martity: http://mojeszlaki.pl/gory-zlote/

Karpiak

Blog MaNa w Podróży : http://manawpodrozy.pl/pomysl-na-wycieczke-z-przeleczy-ladeckiej/

Blog Świat Martity: http://mojeszlaki.pl/gory-zlote/

Blog MaNa w Podróży : https://manawpodrozy.pl/gory-zlote-wedrowka-w-okolicach-ladka-zdroju-sztolne-skaly-zamek-karpien-trojak-w-gory-z-dzieckiem/

Trojak

Blog Świat Martity: http://mojeszlaki.pl/gory-zlote/

Blog MaNa w Podróży : https://manawpodrozy.pl/gory-zlote-wedrowka-w-okolicach-ladka-zdroju-sztolne-skaly-zamek-karpien-trojak-w-gory-z-dzieckiem/

Ptasznik

Blog MaNa W Podróży: http://manawpodrozy.pl/gory-zlote-ptasznik-719-m-n-p-m-z-chwalislawia/

 

 

DANE GEOGRAFICZNE SZCZYTÓW:

Szczyt Wysokość [m n.p.m.] Szerokość geogr. (1) Długość geogr. (1) Szerokość geogr. (2) Długość geogr. (2)
Kowadło 989 50.2643034 17.0133179 50°15'51'' N 17°0'48'' E
Czartowiec 944 50.2960227 17.0035147 50°17'46'' N 17°0'13'' E
Pasieczna 928 50.2555086 17.0019362 50°15'20'' N 17°0'7'' E
Borówkowa 900 50.390639 16.902667 50°23'26'' N 16°54'10'' E
Jawornik Wielki 872 50.406667 16.851111 50°24'24'' N 16°51'4'' E
Kobyla Kopa 860 50.3420261 16.9380317 50°20'31'' N 16°56'17'' E
Czernik 832 50.3180696 16.9443041 50°19'5'' N 16°56'39'' E
Karpiak 775 50.3312096 16.9228563 50°19'52'' N 16°55'22'' E
Trojak 766 50.3381687 16.9133202 50°20'17'' N 16°54'48'' E
Ptasznik 719 50.406944 16.796111 50°24'25'' N 16°47'46'' E