Witamy na stronie

Klubu Zdobywców Koron Górskich Rzeczypospolitej Polskiej

KZKG RP

W Polsce są miliony osób które kochają góry. Wiele z tych osób góry zna tylko z dołu... i nie widzimy w tym niczego złego. Wśród tych milionów są setki tysięcy osób, które do gór podchodzą w sposób aktywny, zażywają ich w trakcie wycieczek pieszych, biegając, jeżdżąc konno, rowerem czy na nartach.

Chociaż tym pierwszoplanowym celem dla nas wszystkich są góry… to mimo wszystko trochę inne rzeczy nas w nie ciągną.

Dla wielu z nas niewątpliwym szczęściem jest samo przebywanie w górach i obcowanie z nimi w ten swój ulubiony sposób. Jeżeli nie wszyscy to zapewne większość z nasz szuka w nich jakiegoś dodatkowego smaczku, super bonusu, plusa lub posiada związane z górami hobby .

Dla jednych jest to możliwość robienia fantastycznych zdjęć, dla innych możliwość przeżywania ekstremalnych przygód, są tacy którzy zbierają kamyczki z wypraw… a jeszcze inni lubią zdobywać odznaki turystyczne i korony górskie.

Jeżeli zdobywanie odznak i koron górskich stanowi dla Ciebie jakąś wartość… to jesteś na właściwej stronie.

Klub jest organizacją nieformalną. Skupia ludzi, którzy lubią chodzić po górach w sposób bardziej świadomy, bardziej zorganizowany, poparty pewnego rodzaju indywidualnymi kronikami… jakimi są niewątpliwie książeczki turystyczne. Dla nas wisienką na torcie jest zdobycie jakiejś ściśle określonej odznaki czy korony górskiej.

Przez szereg lat powstało w Polsce już sporo koron górskich, mniejszych, większych, bardziej lub mniej popularnych. Jednak nikt jeszcze do tego tematu nie podszedł tak kompleksowo jak my.

Program jest tak pomyślany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jest korona RP. Są korony Karpat, Sudetów czy Gór Świętokrzyskich. Przygotowaliśmy także korony dla Pojedyńczych Pasm Górskich.

Nie zapomnieliśmy  o dzieciach i młodzieży . Dla nich przygotowaliśmy specjalne odznaki dołączone do grupy dużych odznak DKNSGP .

Przy wyborze szczytów kierowaliśmy się zasadą cztery N.

Czyli góry: najwybitniejsze, najwyższe, najciekawsze i na szlaku /ewentualnie blisko niego/.

W swoich regulaminach nie jesteśmy restrykcyjni, honorujemy dotychczasowe dokonania i zdobycze, jesteśmy bardzo tolerancyjni i ugodowi. Zdobywanie odznak tego klubu ma być przyjemnością, a nie biegiem przez płotki paragrafów, przepisów czy przymusów.

Zdobycie szczytu w pobliżu prowokuje pytania i nawet wywołało zainteresowanie pewnego kręgu osób . Dla zainteresowanych dopisuję informację , że Klub popiera rozsądną turystykę górską . Szanujemy przepisy Parków Narodowych , wiemy co to są rezerwaty przyrody i szanujemy decyzje Ludzi i Instytucji dbających o polską przyrodę . Nie wchodzimy z butami tam gdzie tego nie wolno robić . W górach jesteśmy tylko gośćmi więc szanujemy ich prawdziwych mieszkańców .Jak szczyt jest zamknięty dla ruchu turystycznego to zadawalamy się przejściem blisko niego .

W swoim działaniu szanujemy i darzymy swoją sympatią Wszystkich którzy robią coś dal gór i turystyki górskiej . Szanujemy Wszystkich dotychczasowych Pomysłodawców i Wydawców odznak i koron górskich . Dziękujemy za wkład i Wasze zaangażowanie . A ludziom , którzy zdecydowali się uczestniczyć w tych programach dziękujemy za wytrwałość i determinację związną z ich zdobywaniem . Mamy nadzieję , że nasza propozycja także przypadnie Wam  do gustu .

Nie jesteśmy niczyją konkurencją . Bardziej postrzegamy się jako uzupełnienie , dopełnienie i dodatkową alternatywę dla stanu górskich odznak turystycznych z okresu przed 2.05.2015 r.

Klub posiada fan page na FB . Tutaj publikujemy bieżace materiały i informacje o nas samych . O ważnych wydarzeniach . Prezentujemy swoje dokonania i zdobycze .

Zapraszamy do polubienia naszej strony na FB https://www.facebook.com/kzkgrp/

Cieszymy się  z sympatii jaką obdarzyło nas najstarsze w Polsce Wydawnictwo  turystyczno - krajoznawcze jakim jest Poznaj Swój Kraj . Serdecznie polecamy lekturę tego miesięcznika .

Zachęcamy do zapoznania się z naszym programem, zapraszamy w nasze szeregi, do zobaczenia na szlakach i szczytach.

 

KZKG RP